Podokręg

Dziewczynki – Pierwsze kroki z piłką

21/09/2020 08:25

Komisja Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej przy współpracy z Catch The Dream organizuje bezpłatny piłkarski dzień otwarty dla wszystkich dziewczynek w wieku 11 lat i młodszych!


27 września od godziny 14.00 do 18.00 na obiektach SMS Arena Tychy przy ul. Lawendowej, zainaugurowane zostaną zajęcia w ramach akcji „Dziewczynki – Pierwsze kroki z piłką” dla zawodniczek oraz niezrzeszonych adeptek futbolu z Podokręgów: Tychy, Żywiec, Bielsko-Biała i Skoczów. Kolejne edycje dla pozostałych Podokręgów: Katowice, Racibórz, Rybnik i Zabrze oraz Bytom, Częstochowa, Lubliniec i Sosnowiec – po cztery Podokręgi na każde spotkanie – planowane są w kolejnych miesiącach.

Celem warsztatów dla dziewczynek nieuczestniczących w regularnych rozgrywkach jest rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej dziewczynek poprzez zabawę z wykorzystaniem piłki oraz utworzenie Kadr Podokręgów. Treningi prowadzone przez doświadczone piłkarki z reprezentantkami Polski na czele, odbędą się na nowoczesnym obiekcie piłkarskim, umożliwiającym prowadzenie zajęć przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych, posiadającym dwa boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 40 na 20 metrów, a także wielofunkcyjną salę, w której będą się odbywać zajęcia dla rodziców.

A oto szczegółowy plan zajęć 27 września:
14.00 Przywitanie uczestników,
14.30 – 15.30: Zajęcia praktyczne na boisku.
15.30 – 15.45 – Przerwa,
15.45 – 16.45: Zajęcia praktyczne na boisku, 
16.45 – 17.15: Podsumowanie warsztatów – zdjęcie grupowe.

Zajęcia na boisku poprowadzą: Katarzyna Daleszczyk (reprezentanta Polski i AZS UJ Kraków) i Ela Nowicz (trener KA 4) – Doskonalenie podań wewnętrzną częścią stopy z przyjęciem kierunkowym; Edyta Obrzut (Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego) i Agnieszka Rezler – Prawidłowa rozgrzewka, czyli wstęp do świata piłki nożnej; Anna Szymańska (reprezentantka Polski i Czarnych Sosnowiec), Jagoda Sapor (Medyk Konin), Anna Palińska (reprezentantka Polski o Górnika Łęczna), Martyna Małysa i Weronika Klimek – Chwyt piłki z upadkiem i technika wstawania.
Zajęcia teoretyczne poprowadzą: Sylwia Maksym (dietetyk reprezentacji Polski) – wykład dotyczący dietetyki wraz z konsultacjami indywidualnymi oraz Sylwia Duch (psycholog sportowy) – wykład dotyczący psychologii sportowej wraz z konsultacjami indywidualnymi.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz rejestracyjny TUTAJ.