Aktualności

Już po losowaniu! Kto z kim w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Lublinieckiego?

21/07/2020 22:42

We wtorek odbyło się losowanie par pierwszej i drugiej rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Lublinieckiego. Już w czterech pierwszych spotkaniach, zaplanowanych w dniu 12 sierpnia (g. 18:00) zobaczymy bardzo ciekawe pojedynki, a zwycięskie drużyny zmierzą się z zespołami rozstawionymi w rundzie drugiej – w tej fazie rozgrywek swoje zmagania rozpoczną również kolejne pary.

Losowanie, w którym wzięło udział 20 zespołów zgłoszonych do nowej edycji Pucharu Polski, przeprowadził Zygmunt Budzik – przewodniczący Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu. Procedura nadzorowana była przez pozostałych członków komisji.

Jakie spotkania obejrzymy w pierwszej i drugiej rundzie Pucharu Polski? Oj, będzie się działo!


12 sierpnia świeżo upieczony triumfator poprzednich rozgrywek – Ruch Kochanowice (A klasa) zagra na wyjeździe z Rybakiem Ciasna (B klasa). Dla zawodników Ruchu pucharowa delegacja z pewnością nie będzie spacerkiem. Rybacy zapowiadają walkę o powrót do A klasy, z którą po wielu latach rozstali się w kampanii 2017/18. Ewentualna wygrana z obrońcą tytułu byłaby dla piłkarzy z Ciasnej znakomitym bodźcem w drodze po awans.

Na zwycięzcę pojedynku Rybaka z Ruchem czeka już Sparta Lubliniec, która z “wolnym losem” rozpocznie walkę o Puchar Polski dopiero w drugiej rundzie. Spartanie będą chcieli zmazać plamę po upokarzającej porażce 0:3 z… Kochanowicami w finale edycji 2019/20. Czy dojdzie jednak do wielkiego rewanżu? “Najpierw Ciasna – potem wyrównywanie starych porachunków” – zdają się myśleć piłkarze Ruchu, którzy w środę 22 lipca o godzinie 18:00 zagrają na własnym terenie z rezerwami Rakowa Częstochowa, kontynuując przygodę z Pucharem Polski już na szczeblu wojewódzkim! Na tym spotkaniu będzie również Lubliniecki.pl

W pierwszej rundzie nowej edycji piłkarskiego Pucharu Polski bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek KS’u Gwoździany z Promieniem Glinica. W ubiegłym sezonie gospodarze tego meczu po czternastu latach przerwy reaktywowali swój klub, wznawiając grę w B-klasie. Dzięki świetnym rezultatom i odrobinie szczęścia (rezygnacja z awansu Błękitnych Herby) piłkarze z Gwoździan wywalczyli promocję do klasy A. Pojedynek z Promieniem Glinica, który awansował właśnie do ligi okręgowej, bez wątpienia, będzie tutaj wielkim wydarzeniem i okazją do sprawdzenia formy na starcie nowego sezonu. Zwycięzca tego meczu w drugiej rundzie zmierzy się na wyjeździe z Rozwojem Olszyna (B klasa), gdzie z pewnością będzie można powalczyć o awans do rundy trzeciej.

Na inaugurację Pucharu Polski równie interesująco zapowiada się konfrontacja “starych wyjadaczy”, w której Liswarta Lisów podejmować będzie Mechanika Kochcice. W zakończonym sezonie 2019/20, ze względu na sytuację epidemiczną, obie ekipy rozegrały w A klasie tylko jedno spotkanie ligowe – 13 października Liswarta wywiozła z Kochcic komplet punktów pokonując miejscowych 3:1. Jak będzie w Pucharze Polski? Wszystko jest otwarte, a co ciekawe… już w trzy dni po pucharowym starciu Liswarta i Mechanik zagrają ze sobą o A-klasowe punkty! Wygrana w pierwszej rundzie Pucharu Polski będzie przepustką do meczu z rozstawionym w rudzie drugiej LKS’em Sieraków Śląski (również klasa A).

W czwartej parze, odbudowany po rocznej przerwie Śląsk Koszęcin (B klasa) zmierzy się z doświadczoną ekipą Huraganu Jezioro (A klasa). Na wynik tego spotkania czekać będzie beniaminek lublinieckiej A-klasy, Sparta Tworóg.

W drugiej rundzie, obok wspomnianych spotkań zwycięzców rundy pierwszej z zespołami posiadającymi “wolny los”, dojdzie do czterech innych meczów, z których najciekawiej zapowiada się pojedynek Orła Babienicy / Psary z MLKS’em Woźniki. W derbowym starciu zobaczymy zespół, który w minionej kampanii otarł się o powrót do ligi okręgowej, a także ekipę, która w klasie A po raz ostatni występowała aż 15 lat temu – oprócz etatowych występów w okręgówce Woźniki dwukrotnie (2013/15) gościły w IV lidze. Nic jednak nie jest tutaj przesądzone, bowiem derby bardzo często rządzą się swoimi prawami!

Trudna przeprawa czekać będzie Victorię Strzebiń (B klasa), która w drugiej rundzie pucharu zagra przed własną publicznością z Unią Kalety. Goście coraz lepiej radzą sobie w klasie okręgowej – z przytupem awansowali tutaj w sezonie 2017/18. Po promocji do okręgówki, w dwóch ostatnich kampaniach Unia zajmowała odpowiednio 10 i 7 pozycję w ligowym zestawieniu.

W drugiej rundzie PP zagrają także LKS Wierzbie z Tajfunem Harbułtowice. Obie ekipy będą rywalizować również w ligowej klasie B, w której mierzyły się w poprzednim sezonie zajmując odpowiednio 10 i 8 miejsce. 27 października wewnętrzny pojedynek tych drużyn zakończył się szalonym remisem 3:3. Co wydarzy się w Pucharze Polski?

Występujący od wielu lat w B klasie Zieloni Zborowskie zagrają u siebie z Orłem Pawonków – drużyną, która w ostatnich czterech sezonach balansowała pomiędzy klasą B i A.

Termin rundy drugiej nie został jeszcze ustalony.

 

 

Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk