Podokręg

Program Klub wspiera rozwój sportu w województwie śląskim

25/06/2020 08:24

W sali konferencyjnej Stadionu Śląskiego zorganizowana została konferencja prasowa, na której władze Urzędu Marszałkowskiego oraz zaproszeni goście zaprezentowali idee Programu Klub - Rozwój Sportu w Województwie Śląskim w 2020 roku.


Departament Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, wychodząc naprzeciw potrzebom klubów sportowych regionu, ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne, w ramach wspierania upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

Do podziału jest kwota 800 tysięcy złotych, a wysokość dotacji, o które mogą się ubiegać małe kluby z województwa śląskiego, to 10 tysięcy złotych w przypadku klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy złotych w przypadku klubów wielosekcyjnych. Pomoc jest ukierunkowana na wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizację obozów sportowych oraz zakupu sprzętu sportowego i specjalistycznego.

Oferty można składać do 14 lipca, a rozstrzygnięcie nastąpi 28 sierpnia.

W konferencji prasowej uczestniczyli: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski – zdalnie oraz obecni na sali Radny Sejmiku Województwa Śląskiego i Zastępca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Dyrektor Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski, Szef Światowej Agencji Antydopingowej, były Minister Sportu, Ambasador „Marki Śląskie” Witold Bańka, Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula. Sportowców reprezentowała sprinterka mistrzyni Europy Ewa Swoboda.

- Na ręce Pana Marszałka i całego samorządu wojewódzkiego śląskiego pragnę podziękować za nowy Program Klub – powiedział Henryk Kula. – Mogę zapewnić, że te pieniądze zostaną dobrze zainwestowane w szkolenie dzieci i młodzieży. Jak wszyscy wiemy jest to fundament rozwoju każdej dyscypliny sportowej. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu młodych zawodników oraz świetnej pracy naszych trenerów doczekamy się kolejnych mistrzów olimpijskich wywodzących się ze Śląska.

Szczegółów dotyczących Programu Klubu – Rozwój Sportu w Województwie Śląskim w 2020 roku należy szukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego (TUTAJ).