Podokręg

Komunikat nr 12 Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej

25/05/2020 17:45

Szanowni Państwo, od 15 czerwca rozpoczynamy program Trener+. Celem projektu jest edukacja trenerów w ich miejscu pracy, dopasowana do aktualnych możliwości organizacyjno-sportowych klubu.  Szczegóły znajdą Państwo w informacji na stronie internetowej Śl. ZPN.


W czwartek 28 maja zapraszam na webinar z trenerem i selekcjonerem Reprezentacji Polski w Futsalu – Błażejem Korczyńskim. Webinar będzie prowadzony na portalu Facebook o godzinie 18:00.

Zachęcam również do śledzenia naszej strony internetowej oraz stron Podokręgów, na których publikujemy najważniejsze informacje, a także aktualności związane z funkcjonowaniem Waszych klubów.

Pracownicy Podokręgów prowadzą konsultacje z klubami, dzięki którym znamy najbardziej nurtujące Was pytania i wątpliwości. Poniżej publikujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

- Co z badaniami lekarskimi ?

Orzeczenia lekarskie, których ważność upłynęła po dniu 7 marca 2020r., zachowują ważność nie dłużej jednak niż do upływu 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemiologicznego albo stanu epidemii.

- Kiedy będą się rozpoczynać kolejne kursy trenerskie?

Komisja Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że na portalu trenerskim PZPN24 otwarte są nabory na kursy trenerskie.  W chwili obecnej można składać aplikacje na poniższe kursy za pomocą portalu PZPN24:

  1. Śląski ZPN Kurs Grassroots C (Skoczów)
  2. Śląski ZPN Kurs Grassroots C (Zabrze)
  3. Śląski ZPN Kurs Grassroots C (Lubliniec)
  4. Śląski ZPN Kurs Grassroots C (Bielsko Biała)
  5. Śląski ZPN Kurs UEFA B Lubliniec (Pawonków)
  6. Śląski ZPN Kurs UEFA B (Katowice)
  7. Śląski ZPN Kurs UEFA B (Ustroń)
  8. Śląski ZPN Kurs UEFA A
  9. Śląski ZPN Kurs UEFA Futsal B (Bielsko-Biała)
  10. Śląski ZPN Kurs Futsal C (Tychy)

W obecnej sytuacji wszystkie zajęcia na kursach trenerskich są zawieszone do odwołania, jednak podjęte zostały działania, aby przywrócić proces edukacyjny trenerów. 

- Czy w sezonie 2020/2021 będzie obowiązywał program „sędzia klubowy”

Tak, program „sędzia klubowy” jest programem wprowadzonym na stałe.

- W jaki sposób będą uregulowane sprawy dyscyplinarne?

Śląski Związek Piłki Nożnej zwrócił się o interpretację możliwości zawieszenia przepisów dot. kar dyscyplinarnych do Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN. Po otrzymaniu odpowiedzi zostaną Państwo powiadomieni o sposobie rozwiązania kwestii związanych z karami za żółte i czerwone kartki.

- Kiedy dokładnie zostaną rozpoczęte rozgrywki?

Na dzień dzisiejszy nie możemy określić dokładnej daty rozpoczęcia rozgrywek. Warunkiem koniecznym jest  zniesienie zakazu rozgrywania meczów piłkarskich w niższych ligach. W związku z powyższym rozważane terminy rozpoczęcia rozgrywek w poszczególnych klasach rozgrywkowych zostaną wyznaczone na podstawie konsultacji z Wami, w możliwym przez prawo terminie.

Dziękuję za wszystkie przekazane uwagi, pytania i wątpliwości, dbajcie o siebie.

#Razem damy radę

 

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej

(-) Henryk Kula