Komisja Szkolenia

PÓŁFINAŁOWY TURNIEJ HALOWY "INTERHALL" O PUCHAR PREZESA ŚL. ZPN - 23.01.2021 LUBLINIEC

26/01/2021 23:06

W sobotę 23 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się piłkarski turniej InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach wiekowych U-11 oraz U12.

 


W sobotę 23 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się piłkarski turniej InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach wiekowych U-11 oraz U12.

Była to półfinałowa odsłona imprezy zrzeszającej kluby z całego województwa. Oprócz rozgrywek zorganizowanych w Lublińcu, półfinały rozegrano również Wilkowicach, Łaziskach Górnych i Raciborzu. Już 30 stycznia najlepsze zespoły zagrają w turnieju finałowym w Olsztynie koło Częstochowy.

W obu kategoriach wiekowych rywalizowały zespoły z podokręgów: Bytom, Częstochowa i Lubliniec, które zapewniły sobie udział w półfinale po wcześniejszych turniejach eliminacyjnych.

Najlepszą ekipą w kategorii U-11 okazał Ruch Radzionków, który w pierwszym spotkaniu gładko, bo 6:2, ograł gospodarzy imprezy – drużynę Sportingu Football Academy Lubliniec. W drugim, jak się okazało – najciekawszym i najbardziej emocjonującym pojedynku turnieju, Ruch Radzionków pokonał 4:3 ekipę Ajaxu Częstochowa. W trzecim starciu piłkarze spod Jasnej Góry zwyciężyli ze Sportingiem 3:1 zajmując ostatecznie drugą pozycję. Gospodarze musieli zadowolić się trzecią lokatą.

W starszej kategorii wiekowej znakomicie poradziła sobie drużyna Skry Częstochowa, pokonując na inaugurację 7:2 zespół U-12 Sportingu Football Academy, a następnie 6:1 drużynę Olimpii Piekary Śląskie. Na otarcie łez lubliniecki Sporting rozgromił Olimpię 11:2, plasując się na drugiej pozycji, a zawodnicy z Piekar zamknęli tabelę U-12.

Oprócz medali, dyplomów i upominków wręczonych zawodnikom wszystkich zespołów, dodatkowo wybrano najlepszych piłkarzy z każdej z drużyn biorących udział w turnieju – był to wybór szalenie trudny, ponieważ wielu uczestników imprezy, pomimo młodego wieku, zaprezentowało bardzo wysokie umiejętności i ogromny potencjał indywidualny. Tym bardziej więc należy docenić zarówno Śląski Związek Piłki Nożnej, jak i Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu za zaangażowanie w rozwój piłkarskich talentów w naszym regionie, m.in. poprzez organizację licznych turniejów adresowanych do najmłodszych adeptów futbolu.

Najlepszymi zawodnikami półfinałów w kategorii U-11 zostali: Nikodem Mazur (Ruch Radzionków), Maciej Maruszczyk (SPA Lubliniec) oraz Igor Janoszka (Ajax Częstochowa), natomiast w kategorii U-12 największym uznaniem cieszyli się: Igor Siuda (Skra Częstochowa), Tymoteusz Borosz (SPA Lubliniec) i Mikołaj Kempes (Olimpia Piekary Śl.).

Organizacyjny sobotniego wydarzenia oraz potencjał zawodników docenili obecni w Lublińcu: Artur Szymczyk – wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej i prezes Podokręgu Częstochowa, Tomasz Wyszyński – prezes Podokręgu Bytom oraz Damian Galeja – trener koordynator Śląskiego ZPN.

Krzysztof Olczyk – Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu, podziękował trenerom, zawodnikom i zaproszonym gościom, a także koordynatorom rozgrywek – Szymonowi Mlynkowi – przewodniczącemu Komisji Szkolenia Podokręgu Lubliniec i Tomaszowi Musiałowi – przewodniczącemu Komisji Szkolenia Podokręgu Częstochowa oraz działaczom PPN Lubliniec, którzy przyczynili się do przygotowania turnieju – Eugeniuszowi MnichowiMirosławowi Kowalikowi i Janowi Sobali. Wyrazy wdzięczności skierował także do arbitrów prowadzących sobotnie spotkania – nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwali Franciszek KowolikWitold Fiszer i Artur Gawin z Kolegium Sędziowskiego w Lublińcu. Patronat nad imprezą objął Starosta Lubliniecki, Joachim Smyła.

Prezes Krzysztof Olczyk podkreślił, że tego rodzaju przedsięwzięcia to nie tylko ważny impuls w kształtowaniu kolejnych pokoleń piłkarzy ale też dobra promocja dla podokręgu i całego powiatu. Do pełni szczęścia brakowało tylko awansu do finału reprezentantów naszego podokręgu – młodych zawodników z lublinieckiej Sporting Football Academy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zawodnicy SFA oraz innych klubów z terenu powiatu lublinieckiego powalczyli o najwyższe trofea w kolejnych turniejach – a tych, dzięki aktywności piłkarskiego środowiska w naszym regionie, z pewnością nie zabraknie w 2021 roku.

Komisja Szkolenia Podokręgu Lubliniec
Przewodniczący Komisji Szkolenia / Trener Koordynator
Mlynek Szymon