Aktualności

Przedstawiciele klubów z Podokręgów Częstochowa i Lubliniec spotkali się przed inauguracją sezonu w klasie okręgowej

17/07/2020 22:00

Przedstawiciele klubów z Podokręgów Częstochowa i Lubliniec spotkali się przed inauguracją sezonu w klasie okręgowej

Na zebraniu przedstawicieli drużyn, które w sezonie 2020/2021 rywalizować będą

w Klasie okręgowej Podokręgów Częstochowa i Lubliniec, w lublinieckiej restauracji

Antares, omówili najważniejsze problemy sezonu, który rozpocznie się 25 lipca.


Klasa Okręgowa Częstochowa-Lubliniec na podstawie decyzji Prezesów Podokręgów została podzielona  na  dwie  podgrupy „częstochowską” oraz „lubliniecką”, albo "wschodnią" i "zachodnią" złożoną z 10 zespołów każda.

W pierwszej kolejce zmierzą się: w podgrupie częstochowskiej: Unia Rędziny - Zieloni Żarki, Warta Mstów - Orzeł Kiedrzyn, Lotnik Kościelec - Piast Przyrów, Stradom Częstochowa - Gmina Kłomnice, Sparta Szczekociny - Grom Cykarzew oraz w podgrupie lublinieckiej: Olimpia Truskolasy - MLKS Woźniki, Sparta Lubliniec - Amator Golce, Promień Glinica - Jedność Boronów, Pogoń Kamyk - Liswarta Krzepice, KS Panki - Unia Kalety.

Cały terminarz TUTAJ.

Krzysztof Olczyk - Prezes Podokręgu Lubliniec, który będzie prowadził rozgrywki, poinformował zebranych o zasadach i regulaminach oraz przedstawił osoby, które będą odpowiedzialne za ich przebieg: Weronikę Gajdę - kierownik biura podokręgu, Henryka Gorola - wiceprezesa ds organizacyjnych i finansowych i Zygmunta Budzika wiceprezesa ds Komisji Rozgrywek oraz Artura Maklesa, Adriana Kucharskiego i Eugeniusza Mnicha, którzy będą nadzorowali przebieg wszystkich rozgrywek Podokręgu Lubliniec.

Henryk Gorol przypomniał także, że w  I  rundzie  każda  podgrupa  rozegra  18  kolejek  (system „każdy z każdym-mecz i rewanż”. W II rundzie utworzone zostaną dwie grupy na podstawie zajętych miejsc w I rundzie. Grupę „mistrzowską” utworzą zespoły z miejsc 1-4 każdej podgrupy. Punkty zdobyte w podgrupach z I rundy zostaną anulowane. Wszystkie zespoły rozegrają w II rundzie po 14 meczów (system każdy z każdym-mecz i rewanż). Najlepszy zespół awansuje do IV ligi.

Pozostałe drużyny utworzą grupę „spadkową”. Wchodzące do niej drużyny przechodzą z punktami zdobytymi w I rundzie w meczach z zespołami, z którymi trafiły do grupy spadkowej. Drużyny rozegrają mecz i rewanż z zespołami, z którymi nie grały w podgrupie, czyli rozegrają 12 kolejek. Do Klasy A spadną zespoły z miejsc od 6 w dół. Liczba drużyn objętych spadkiem może ulec zmianie w zależności od liczby drużyn spadających do Klasy Okręgowej Grupy Częstochowa-Lubliniec z wyższych klas rozgrywkowych.

Awans  z  Klasy  A  do  Klasy  Okręgowej  uzyskają mistrzowie z Podokręgów Częstochowa i Lubliniec.

W sezonie 2021/2022 Klasa Okręgowa Częstochowa-Lubliniec będzie liczyła 16 zespołów.

Dodajmy jeszcze, że na zebraniu członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Morkis poinformował o zasadach ubezpieczenia PZU PZPN dedykowanego piłkarskim zespołom. Był również czas i okazja na zadanie pytań i rozwiązanie wątpliwości.

Więcej zdjęć ze spotkania można oglądać TUTAJ.