Podokręg

Komunikat nr 7 Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej

24/04/2020 10:10

Szanowni Państwo. Kolejny tydzień epidemii oraz związanych z nią ograniczeń za nami, chciałbym Państwu przekazać garść informacji o naszej działalności w tych trudnych czasach:


• Departament Rozgrywek Krajowych PZPN opublikował komunikat, w którym poinformował, że wznowienie rozgrywek I i II ligi nastąpi pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku. Nim to nastąpi zostanie wdrożony tzw. "plan powrotu do treningów i izolacji sportowej klubów piłkarskich"  - obejmujący bezwzględną izolację sportową i raportowanie stanu zdrowia zawodników oraz członków sztabów szkoleniowych. Ścisłe przestrzeganie planu pozwoli na start rozgrywek w w/w terminie. Ponadto Departament dodał, że wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, odwołane są do 11 maja 2020 roku włącznie. Do tego czasu zapadnie decyzja o kontynuowaniu lub zakończeniu obecnego sezonu.

• Zakończyliśmy nasz konkurs #ZostańWdomu, cieszę się, że spotkał się on z tak dużym zainteresowaniem, zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek 27.04.2020r. W pierwszym bezpiecznym terminie zaprosimy Was do naszej siedziby w celu odebrania nagród.

• W czwartek we współpracy z Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN rozpoczęliśmy cykl mini szkoleń z przepisów gry w piłkę nożną, w którym sędziowie na podstawie kontrowersyjnych sytuacji boiskowych, tłumaczą przepisy gry.

• W środę 29 kwietnia o godzinie 18:00 na Facebooku Śląskiego ZPN, odbędzie się drugi webinar. Webinar jest skierowany do młodych zawodników i rodziców, a jego temat to „Co zrobić ze sobą w czasach pandemii?”  prowadzącym jest psycholog sportu Grzegorz Więcław.  Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

• W sobotę startujemy z nowym wyzwaniem – Trenujmy razem – znane rodziny piłkarskie z naszego regionu będą zachęcać Państwa do treningów w domu.

• Pracownicy Śląskiego ZPN pracują zdalnie, harmonogram oraz dane kontaktowe są umieszczone na  stronie internetowej.

Dzisiaj to życie i zdrowie są najważniejsze, dlatego dbajcie o siebie i zostańcie w domach, abyśmy wszyscy jak najszybciej spotkali się na boisku. Razem damy radę!

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej
(-) Henryk Kula